W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Posłanki z „Kopernika” [FOTO, VIDEO]

W dniach 26-27 września obradował w Warszawie Sejm Dzieci i Młodzieży XXIV Kadencji. W ławach poselskich zasiadły uczennice klasy 2e z II LO: Aneta Sijka i Aleksandra Śpiewak, które godnie reprezentowały naszą szkołę i województwo podkarpackie.

Sejm Dzieci i Młodzieży to akcja propagująca parlamentaryzm wśród młodzieży, polegająca m.in. na wykonaniu projektu zgodnie z wyznaczonym na dany rok tematem. Nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się w Warszawie.

Mandaty poselskie otrzymały tylko te zespoły, których realizacja projektu została oceniona najwyżej. W tym roku motywem przewodnim byli „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Aneta i Aleksandra wybrały Karola Popiela – posła I kadencji sejmu, urodzonego w Rzochowie koło Mielca, a więc osobę z naszego regionu. Zgodnie z regulaminem wiosną 2018 r. wykonały szereg zadań związanych z rekrutacją do SDiM. Zaplanowały kampanię wyborczą i upowszechniły wiedzę o K. Popielu, bazując na realiach tamtej epoki – czyli radio, prasa, plakaty i ulotki – niestety bez internetu i facebooka. Podczas pobytu w stolicy Aneta i Aleksandra miały okazję zobaczyć m.in. Krakowskie Przedmieście, Starówkę oraz miejsce wolnych elekcji polskich władców, które dziś znajduje się w dzielnicy Wola. Drugiego dnia odbyło się posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na sejmowej mównicy głos zabrała Aneta. Nasze posłanki zwiedziły budynek sejmu przy ul. Wiejskiej, porozmawiały z wice­marszałkiem sejmu Ryszardem Terleckim i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Posłankom z „Kopernika” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Mikołaja Kopernika
w Mielcu

 

Wystąpienie Anety Sijki: XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa