W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Postęp prac przy budowie hali sportowej [FOTO, DRON]

Budowa hali sportowej jest jednym najczęściej poruszanych tematów w rozmowach mieszkańców Mielca.

Od ubiegłego tygodnia możemy zaobserwować zmiany na terenie prowadzonej inwestycji w stosunku do niedawnego obrazu budowy, do którego byliśmy przyzwyczajeni.

W miejscu wykonanego jednego z trzech etapów wzmocnienia gruntu (główne to obszar od strony stadionu miejskiego i ulicy Kusocińskiego) został wykonany beton podkładowy. W tym także miejscu wykonywane są na bieżąco prace związane z hydroizolacją. Na budowie obecni są zbrojarze i cieśle do wykonywania robót żelbetowych i fundamentowych stanu konstrukcyjnego zerowego. Układanie mieszanki betonowej pierwszego betonu konstrukcyjnego planowane jest w bieżącym tygodniu.
Warunki pogodowe sprzyjają i rozpieszczają obecne na placu budowy brygady budowlane
i instalacyjne, pogoda bardzo sprzyja, jak przystało na jesienną aurę.
Na placu budowy w dalszym ciągu kontynuowane są prace związane realizacją kanalizacji deszczowej. Teraz od strony basenów otwartych prowadzone są specjalistyczne roboty sanitarne związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej metodą przewiertu na głębokości około 5 metrów poniżej poziomu terenu.

Wg uzyskanych informacji, dopiero po zakończeniu branżowych prac kanalizacji sanitarnej zewnętrznej, będzie możliwa realizacja robót żelbetowych w obszarze 2 i 3 etapu wzmocnienia gruntu.

Plac budowy jest szczelnie ogrodzony, a nasypy ziemne zasłaniają aktualny przebieg prac. Prezentujemy zdjęcia całej inwestycji z lotu ptaka.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa