W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Potrącenie rowerzystki w pobliżu Aldi [FOTO]

Na ścieżce rowerowej przy ulicy Sienkiewicza w pobliżu supermarketu Aldi doszło do potrącenia rowerzystki.

Kierujący toyotą rav4 potrącił prawidłowo jadącą po przejeździe dla rowerzystów 66-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń i została przewieziona do mieleckiego szpitala. W sprawie wypadku trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Wczoraj około godziny 19, dyżurny mieleckiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Mielcu przy ulicy Sienkiewicza. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący toyotą rav4 mężczyzna jadąc ul. Sienkiewicza w kierunku Chorzelowa, potrącił prawidłowo jadącą przez przejazd dla rowerów kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń i została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala.

Kierujący toyotą to 79-letni mężczyzna, został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Na miejscu policjanci rozpytali świadków zdarzenia oraz wykonali oględziny wraz z dokumentacją fotograficzną. Zgromadzony materiał dowodowy posłuży do ustalenia okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają, że zarówno rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.

Funkcjonariusze apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Ci pierwsi powinni podczas zbliżania się do przejść i przejazdów rowerowych zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość. Natomiast rowerzyści, w trosce o własne bezpieczeństwo, powinni pamiętać, że podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa