W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Potrącenie rowerzysty

6 grudnia w środę 2017 roku około godziny 16:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez samochód osobowy w miejscowości Dobrynin, relacji Tuszyma – Niwiska – Kolbuszowa.

Oficer operacyjny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania KP PSP w Mielcu po przyjęciu zgłoszenia na miejsce natychmiast zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Mielcu  a także została zaalarmowana nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie.

Po przybyciu do remizy naszych druhów oraz zgłoszeniu się dowódcy OSP do Stanowiska Kierowania KP PSP w Mielcu otrzymaliśmy informacje o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Dobrynin, na drodze w kierunku Kolbuszowej. Udaliśmy się alarmowo pod wskazane przez dyspozytora miejsce w obsadzie 6 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, dowódca zastępu zgłosił oficerowi SK KP PSP w Mielcu, że jesteśmy na miejscu i podał mu rozpoznanie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez rozłożenie pachołków ostrzegawczych oraz lamp ostrzegawczych a także na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Droga została zablokowana w obu kierunkach. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz samochód osobowy marki Audi.

Przed przyjazdem na miejsce służb ratunkowych poszkodowanemu został udzielona pierwsza pomoc, przez osoby, które były na miejscu zdarzenia. Strażacy z naszej jednostki po przyjeździe na miejsce zdarzenia przejęli poszkodowanego i udzielona mu została kwalifikowana pierwsza pomoc. Rowerzysta był przytomny, na głowie miał ranę powstała w wyniku potrącenia, została ona zabezpieczona opatrunkiem jałowym. Na miejsce dotarły zastępy z Mielca.

Oficer operacyjny SK KP PSP w Mielcu na miejsce zadysponował również karetkę pogotowia z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Po dotarciu karetki (P) poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejscu obecny był również patrol Policji, z posterunku Policji w Przecławiu, który prowadził swoje czynności na miejscu. Działania strażaków polegały na uprzątnięciu szkła oraz elementów karoserii pojazdu z pasa drogowego a także odpięciu akumulatora w pojeździe a także sprawdzeniu czy pojazd nie jest wyposażony w instalację gazową.

Poszkodowany odmówił pomocy medycznej, karetka wróciła do stacji. Dowódca z JRG 2 Mielec przekazał miejsce zdarzenia Policji, zgłosił zakończenie działań oficerowi Stanowiska Kierowania i jednostki straży pożarnej wróciły do koszar.

Działania potrwały do godziny 17:33

OSP Tuszyma

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa