W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Powakacyjne zniszczenia na przedszkolnych placach zabaw

Zniszczone parapety budynku, pourywane kosze na śmieci, odkręcone i zabrane elementy ścianki wspinaczkowej, urwane huśtawki, zniszczone plandeki na piaskownicach – to tylko niewielka część powakacyjnych zniszczeń ogrodów znajdujących się na terenach należących do przedszkoli miejskich w Mielcu.

Większość ogrodów na terenie przedszkoli oraz szkół w Mielcu są otwarte także po godzinach pracy placówek. Głównie po to, by dzieci i młodzież mogły bez ograniczeń czasowych korzystać z uroków zabawy na placach. Zniszczenia, na przykład powyrywane ławki, poobijane kamieniami drzewa, powrzucane zapałki lub inne niedopałki pod styropian przy ociepleniu budynków to widok, który zastają pracownicy przedszkola bardzo często przychodząc o poranku do pracy.

Momenty zniszczeń wielokrotnie uchwycone są przez monitoring znajdujący się na terenie placówek, jednak nie o ukaranie sprawców chodzi lecz o zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży, stąd prośba do rodziców o zintensyfikowanie działań edukacyjnych oraz dawanie dobrego przykładu swoim pociechom. W końcu to głównie od nas – mieszkańców zależy, czy otoczenie, w którym żyjemy będzie zadbane, czy też zdewastowane i nienadające się do użytkowania.

Nie pozostawajmy obojętni na widok aktów wandalizmu, uczmy najmłodszych mieszkańców naszego miasta szacunku, nie tylko do innych, ale także do tego, co nas otacza.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa