W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Powiat Mielecki doceniony za realizacje programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Powiat Mielecki zajął trzecie miejsce w realizacji programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019. Wyróżnienie odebrał Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Maciej Jemioło.

Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019 odbyło się w poniedziałek, 30 września, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Jak podkreślano podczas uroczystości, w zawodach zorganizowanych przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w roku szkolnym 2018/2019 udział wzięło łącznie ponad 106 tys. uczniów z całego Podkarpacia.

Sportowa rywalizacja toczyła się na terenie wszystkich 25 powiatów województwa podkarpackiego. Najlepiej, w kategorii Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, wypadła młodzież z powiatu sanockiego. Drugie miejsce na podium w realizacji programu przypadło w udziale powiatowi dębickiemu, trzecie zaś – mieleckiemu. Dyplom upamiętniający to osiągnięcie, podpisany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezesa PW SZS w Rzeszowie Małgorzatę Rauch, odebrał podczas poniedziałkowej gali Maciej Jemioło, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

Nie był to jednak jedyny mielecki akcent. W klasyfikacji generalnej „Wojewódzkich Igrzysk Dzieci”, na 605 sklasyfikowanych placówek z całego Podkarpacia, szóste miejsce zajęła mielecka Szkoła Podstawowa Nr 6.

Warto dodać, że podczas podsumowania sportowej działalności w województwie, władze Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego przyznały także szereg innych wyróżnień. Najlepszym nauczycielom wychowania fizycznego i działaczom społecznym nadano medale „Za zasługi w sporcie szkolnym” oraz „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”. Dyplomy i nagrody odebrali także przedstawiciele najlepszych szkół ponadgimnazjalnych i klubów sportowych, a także gmin, które uplasowały się na najwyższych pozycjach w klasyfikacjach generalnych.

Nagrody dla szkół, o łącznej wartości 20 tys. złotych, ufundował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Na ręce laureatów przekazywali je:  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Małgorzata Rauch, Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Barbara Pelczar-Białek, Kierownik Oddziału Sportu DENiS UM WP Barbara Dudek oraz Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jerzy Janusz.

Uroczystość uświetniły występy Zespołu Młodzieżowego Pieśni i Tańca „BANDOSKA” z WDK Rzeszów oraz Aleksandry Szczypek (wielokrotnej medalistki Mistrzostw i Pucharu Polski – TG „Sokół” Rzeszów).

Zdjęcia: Powiat Mielecki, Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wyprodukowany w Mielcu śmigłowiec Black Hawk w ćwiczeniach medycznych NATO [FOTO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa