W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Powiat Mielecki dofinansował zakup respiratora dla szpitala

Dzięki dofinansowaniu z Powiatu Mieleckiego, nowy respirator ułatwiający oddychanie trafił do mieleckiego szpitala.

Decyzją Zarządu Powiatu Mieleckiego, Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało dotację celową w kwocie 54 tys. zł na rzecz Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu z przeznaczeniem na dofinasowanie zakupu respiratora.

Urządzenie jest już na wyposażeniu szpitala.

 Znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii. – Dotychczasowy sprzęt był już leciwy i niejednokrotnie pełnoletni, dlatego dziękuję Zarządowi Powiatu i Radzie Społecznej za akceptację potrzeby zakupu i przeznaczenie środków – powiedziała p.o dyrektora szpitala Ewa Korpanty.

 

593486734

 

To niejedyne zmiany, jakie zaszły ostatnio w lecznicy. Od kilku dni szpital ma też nową Planową Izbę Przyjęć. – W niedługim czasie placówka przystąpi do utworzenia nowego Oddziału Chirurgii Naczyniowej, gdzie do tej pory znajdowała się Planowa Izba Przyjęć.

W związku z pracami budowlanymi, które się rozpoczną, Izba musiała zostać przeniesiona. Będzie to większa wygoda dla pacjentów. Przeniesione zostaną tu także pracowanie EEG, EMG i Ultrasonografii. Myślę, że to jest taka zmiana, która spowoduje, że pacjenci będą lepiej postrzegać ten szpital– dodała.

– Nowy respirator jak i nowa Izba Przyjęć nie tylko poprawią funkcjonalność naszego szpitala, ale także przełożą się na bezpieczeństwo pacjentów. W tym wszystkim najważniejsza jest dbałość, aby szpital podnosił poziom świadczenia usług medycznych w sposób gospodarski i oszczędny – powiedziała Maria Napieracz wicestarosta Powiatu Mieleckiego, która zapewniła o dalszej chęci współpracy.

Z kolei Joanna Rębisz, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego podkreśliła także zasługi pracowników szpitala. – Bardzo doceniam to, że załoga szpitala idzie jedną drużyną i chce zrobić coś pożytecznego. To zmierza w dobra stronę, dlatego chylę czoła przed tymi wszystkimi, którzy mają poczucie misji i angażują się w działania zmierzające do pomocy placówce – powiedziała.

1519827261

 

73231348

 

1242509601

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa