W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Powiat uzyskał dofinansowanie transportu zbiorowego

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Mieleckiego w dniu 29 grudnia 2022 roku została podpisana umowa w sprawie udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023.

Wartość uzyskanej dopłaty wynosi 4 015 075,80 zł i pozwoli sfinansować funkcjonowanie 18 linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej, które funkcjonują na terenie powiatu mieleckiego od 2021 roku. Łączna ilość wozokilometrów przewidziana na 2023 rok wynosi 1 338 358,60, natomiast wkład własny organizatora, czyli 10% wartości ceny usługi tj. kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej wyrażonej w złotych w odniesieniu do 1 wozokilometra wynosi 530 731,08 zł. 

Przypomnijmy, inicjatywę utworzenia powiatowego transportu zbiorowego władze samorządowe powiatu podjęły wspólnie z gminami: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne decyzję o utworzeniu linii użyteczności publicznej na terenie powiatu mieleckiego w ramach dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, a tym samym zadeklarowały finansowanie 10% wartości ceny usługi zgodnie z ustawą o rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa