W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Relacje z wydarzeń

Powiat wspólnie z Gminą Radomyśl Wielki oddaje do użytku kolejny odcinek drogi i chodnika

14.07 samorządowcy z Gminy Radomyśl Wielki spotkali się ze starostą Powiatu Mieleckiego w miejscu, gdzie powstał nowy odcinek chodnika i drogi, by przyjrzeć się zakończonym właśnie pracom.

To już kolejny chodnik, jaki powstał na terenie Gminy Radomyśl Wielki dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Mielcu. W ubiegłym roku, w gminie wybudowane zostały chodniki na odcinkach o łącznej dł. 1.040 m. Wówczas wspólne finansowanie samorządów opiewało na kwotę 653 tys. zł

W tym roku włodarze kontynuują działania, w ramach których dobiegły końca prace przy budowie 650 m chodnika oraz 970 m drogi na odcinku Radomyśl Wielki-Dulcza Mała.

To była bardzo potrzebna inwestycja, bo nowy chodnik, znajduje się w sąsiedztwie stadionu, gdzie bardzo często odbywają się imprezy sportowe lub rozrywkowe. Teraz możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedział Józef Rybiński burmistrz Gminy Radomyśl Wielki.

Włodarz podziękował także staroście Zbigniewowi Tymule, za to że chodnik powstał właśnie z jego inicjatywy.

– Planując inwestycje staramy się współpracować z gminami, które oprócz włączenia się w finasowanie, wiedzą co i gdzie remontować, aby inwestycja w jak największym stopniu służyła lokalnej społeczności. Tak właśnie było i w tym przypadku – dodał starosta.
 
Inwestycję drogową wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drokam za kwotę 153 tys. zł natomiast budową chodnika, którego koszt wyniósł 380 tys. zł zajęła się firma Brukpol. Obydwa samorządy koszty poniosły po połowie.

Powiat Mielecki

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa