W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Powiat z myślą o niepełnosprawnych. Trzy inwestycje z dofinansowaniem zewnętrznym

Starostwo Powiatowe w Mielcu uzyskało dofinansowanie z PFRON na budowę windy i zakup dwóch samochodów przystosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

21 września doszło do podpisania umowy między Powiatem Mieleckim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przedmiotem zawartego porozumienia jest dofinansowanie ze środków PFRON trzech projektów powiatowych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

PFRON pozytywnie rozpatrzył złożone wnioski, dzięki czemu w niedługim czasie Starostwo Powiatowe w Mielcu będzie mogło zrealizować trzy kolejne inwestycje, a są to:

  • Budowa windy zewnętrznej przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wyspiańskiego 6 (dofinansowanie z PFRON 80 tys. zł)
  • Zakup mikrobusu 9-cio osobowego dla potrzeb DPS W Mielcu (dofinansowanie z PFRON 75 tys. zł)
  • Zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych – wychowanków SOSW w Mielcu (dofinansowanie z PFRON 77 tys. zł)

– Jednym z obszarów, które chcemy wspomóc jest udostępnienie obiektów samorządowych, dlatego cieszymy się że dzięki inwestycji, jaką będzie budowa windy, Starostwo Powiatowe w Mielcu będzie bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych – powiedział Maciej Szymański, pełnomocnik Zarządu PFRON.

– Dziękuję za zrozumienie i dostrzeżenie naszych potrzeb. Działamy na wielu polach w związku z pozyskiwaniem środków zewnętrznych i  każda złotówka jest dla nas bardzo cenna. W tym wypadku będziemy musieli ponieść także wkład własny, ale dzięki oszczędnościom jesteśmy na to przygotowani – dodał starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

628143898

 

1631581397

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa