W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Lifestyle

Powiatowy Jarmark Wielkanocny w Borowej

26 marca 2023 w godzinach 14.00-17.00 w na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Wielkanocnego.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00, a wezmą w niej udział  koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu Gminy Borowa i Powiatu Mieleckiego. Nie zabraknie również stoisk prezentujących rękodzieło artystyczne przygotowane przez indywidualnych wystawców. Całość spotkania okraszona będzie świątecznymi wypiekami, domowymi wędlinami, a także pisankami, palmami i ręcznie robionymi ozdobami wielkanocnymi.

O kubki smakowe zadbają niezawodne gospodynie, a o doznania dla duszy zatroszczą się zespoły, które na co dzień działają przy GOK Borowa. 

W czasie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie również wielkanocny konkurs kulinarny- „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – WIELKANOCNE SMAKI POWIATU MIELECKIEGO”  nawiązujący do tradycji smaków wielkanocnych. W tegorocznej edycji ocenie poddane zostaną wielkanocne smakołyki, które zostaną przygotowane w oparciu o charakterystyczne dla naszego regionu wielkanocne przepisy. 

Dla najmłodszych, którzy odwiedzą imprezę zorganizowane zostaną otwarte warsztaty wielkanocne. Będą oni mogli wykonać samodzielnie palmy wielkanocne. Dla odwiedzających Powiatowy Jarmark Wielkanocny Borowa 2023 organizatorzy przewidzieli również tematyczne konkursy. 

Organizatorami Jarmarku są: Wójt Gminy Borowa i Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. 

Patronat Honorowy na imprezą objął  Starosta Powiatu Mieleckiego. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa