W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Powiatowym Konkursie z Wiedzy Prawnej

15 uczniów ze szkół ponadpodstawowych wzięło dziś udział w Powiatowym Konkursie z Wiedzy Prawnej.

W konkursie, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Mielcu, zmierzyli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami „Powiatowego Konkursu z Wiedzy Prawnej” zostali:
1. Katarzyna Kozdęba – II LO
2. Dawid Jarosz – I LO
3. Milena Subernat – I LO

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z mieleckim starostwem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił reprezentujący fundację Karol Grześkiewicz, uczniowie z powiatu mieleckiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. – Mam nadzieję, że czas przygotowań do tego konkursu, jak i sam udział w nim, rozbudziły w Was jeszcze większe zainteresowanie tematyką prawną. Jestem przekonany, że wielu z Was wybierze studia prawnicze i to właśnie z tą dziedziną zwiąże swoją przyszłość. Z całą pewnością już dziś macie do tego predyspozycje – powiedział.

– Wasze zainteresowanie zagadnieniami prawniczymi bardzo cieszy, bo niemal pewnym jest, że wiedza, którą przyswoicie dzięki udziałowi w konkursie, przyda Wam się w przyszłości. Dziś, prawie na każdym kroku, życie wymaga od nas znajomości elementarnych przepisów prawa – podkreślił Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, zwracając się do uczestników konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mielcu pamiątkowe gadżety, a najlepsi – wartościowe nagrody ufundowane przez Fundację „Pasieka”. Podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w rywalizacji odebrali także nauczyciele. – To wy poświęcacie swój czas, ponosicie trud i wreszcie inspirujecie młodzież. Serdecznie dziękujemy Wam za tę cenną pracę – powiedział wicestarosta Andrzej Bryła.

Konkurs współorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka i Powiat Mielecki odbył się już trzeci raz. Tak jak w latach ubiegłych, jego organizacja poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa