W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Powrót Antków

Dziś w Mielcu rozpoczyna się zlot posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie Antonow (AN-2).

Impreza, potrwa do niedzieli zorganizowana została w ramach obchodów 80. rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego.
W zlocie, który oficjalnie nazywa się „XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2” weźmie udział kilkanaście samolotów z całej Europy m.in. z Litwy, Szwecji, Niemiec, Węgier i Czech.

W programie wydarzenia będą również m.in. panele dyskusyjne, w których udział wezmą m.in. Dmytro Kiwa, były konstruktor generalny zakładów Antonow oraz Waldemar Miszkurka pilot, który obleciał samolotem AN-2 kulę ziemską.

Jak poinformował PAP prezes zarządu mieleckiego lotniska Wojciech Bugajski, na świecie z każdym rokiem jest coraz mniej samolotów typu AN-2 zdatnych do lotu.

„To właśnie dlatego zależało nam, aby sprowadzić do Mielca zlot samolotów AN-2 właśnie w czasie jubileuszu COP-u. Chcieliśmy, być może ostatni raz, dać szanse mielczanom na zobaczenie dużej formacji ,,antków” nad Mielcem. Będzie to swego rodzaju powrót do przeszłości – starsi mieszkańcy na pewno mają w pamięci właśnie takie formacje samolotów odlatujące z mieleckich zakładów do nowych klientów” – dodał.

W naszych zakładach PZL Mielec, wyprodukowano ok. 12 tys. samolotów An-2.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa