W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Powstanie łąka kwietna pomiędzy ulicami Jagiellończyka i Kusocińskiego

W dniu 5 października 2021 r. odbyła się II sesja  cyklu szkoleniowego III etapu  programu kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach dofinansowywanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Edukacja ekologiczna”, zorganizowany przez Instytut Rozwoju Miasta i Regionów.

Podczas spotkania z trenerem ustalony został ostateczny zakres przedmiotu zamówienia naszej małej inwestycji i kosztorys szacunkowy założenie łąki kwietnej, zlokalizowanej pomiędzy ulicą Kazimierza Jagiellończyka, a ul. Kusocińskiego w Mielcu.

Powierzchnia planowanej łąki wynosi 300m2. Część terenu o pełnym nasłonecznieniu na pow. 100m2  zostanie obsiana mieszanką nasion łąki wieloletniej z domieszką roślin jednorocznych kwitnących. Druga część łąki znajdująca się na obszarze częściowo zacienionym obsiana zostanie na powierzchni 200m2 mieszanką łąkową wieloletnią, zawierającą w swoim składzie 100% roślin kwitnących z dodatkiem roślin jednorocznych kwitnących. Planowana inwestycja ma cel edukacyjny i zaangażowanie mieszkańców  miasta w realizację małej inwestycji w zielono-błękitną infrastrukturę. Zostanie wbudowana tablica informacyjna na temat  łąki kwietnej.

Skład gatunkowy mieszanki będzie ostatecznie ustalony z potencjalnym wykonawcą. Wysiew łąki nastąpi wiosną w roku 2022, a obecnie planujemy przygotowanie gruntu pod wysiew. Przygotowanie gruntu będzie wykonane przez wybranego w drodze zapytania Wykonawcę w terminie do 30 listopada 2021r. Omówiono także istotne kwestie formalne, jakie należy spełnić przed  podpisaniem umowy na dofinasowanie. Ostateczny termin podpisania upływa w dniu 29.10.2021r. Umowa na dofinansowanie nie może przekroczyć wartości 10 000,00zł.

Szacowany koszt wykonania łąki mieści się w kwocie dofinansowania. Dodatkowo uzupełniająco planujemy wykonanie trawników otaczających łąkę i przyłącz  wodociągowy dla instalacji węży do podlewania, co byłoby zrealizowane ze środków budżetu Gminy Miejskiej Mielec. Szacowany koszt całkowity realizacji przedsięwzięcia wynosi ponad 40 000,00 zł brutto.

Kolejne spotkania dotyczyć będą omówienia kwestii formalnych i przygotowania zapytania ofertowego na wyłonienie wykonawcy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa