W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Powtórzony sukces w Jaśle [FOTO]

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” ogłosiło listę laureatów XXIII edycji imprezy. Wśród nagrodzonych ponownie znalazła się uczennica SP 3, Amelia Dudek (klasa VII a), autorka opowiadania poświęconego zagrożeniom panującym w wirtualnym świecie.

Mielczanka odebrała gratulacje podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 29 maja br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów z Chełma, Lublina, Warszawy, Świdnicy i Krakowa. Warto dodać, że w tym roku szkolnym reprezentantka trójki została też laureatką literackich zawodów w Krośnie, Słupsku i dwukrotnie w Jaśle.

Otrzymała również dwa tytuły laureata za prace historycznoliterackie w Nienadówce, wygrała także wojewódzki konkurs recytatorski w Rzeszowie oraz konkurs naukowy z historii w Warszawie. Opiekunem merytorycznym Amelii jest niezmiennie pani Barbara Czaja. Organizatorem jasielskiej imprezy była tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa