Slider
Image default
Kultura i nauka

Powtórzony sukces w Jaśle [FOTO]

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” ogłosiło listę laureatów XXIII edycji imprezy. Wśród nagrodzonych ponownie znalazła się uczennica SP 3, Amelia Dudek (klasa VII a), autorka opowiadania poświęconego zagrożeniom panującym w wirtualnym świecie.

Mielczanka odebrała gratulacje podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 29 maja br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów z Chełma, Lublina, Warszawy, Świdnicy i Krakowa. Warto dodać, że w tym roku szkolnym reprezentantka trójki została też laureatką literackich zawodów w Krośnie, Słupsku i dwukrotnie w Jaśle.

Otrzymała również dwa tytuły laureata za prace historycznoliterackie w Nienadówce, wygrała także wojewódzki konkurs recytatorski w Rzeszowie oraz konkurs naukowy z historii w Warszawie. Opiekunem merytorycznym Amelii jest niezmiennie pani Barbara Czaja. Organizatorem jasielskiej imprezy była tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja