W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pożar Nieużytków W Wólce Błońskiej

W dniu wczorajszym tj 13.04.2018 doszło do pożaru nieużytków w Wólce Błońskiej (gm Przecław).

Dzisiaj około godziny 13:30 doszło do pożaru nieużytków w miejscowości Wólka Błońska (gm Przecław) do akcji zostały wysłane pojazdy z OSP Przecław oraz Tuszyma. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej oraz jeden radiowóz. Strażacy dość szybko uporali się z rozprzestrzeniającym się pożarem. Niestety dość duża część pola została upalona. Podczas pożaru nikomu nic się nie stało.

Już od wielu lat czas wczesnej wiosny to okres, gdzie wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Pożary traw stanowią prawie 30 procent wszystkich pożarów w Polsce. Niestety, wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby.

Kary za wypalanie traw ustanawia wiele aktów prawnych. Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to w wysokości nawet do 5000 zł.

W powiecie Mieleckim w sobotę po południu 07 kwietnia o 14:45 jednostka OSP Rzochów została zadysponowana do palącej się trawy w okolicach stawu na Błoniach Rzochowskich. Jak sami widzimy strażacy już mają ręce pełne roboty a wystarczy tylko odpowiednio dbać o swój teren.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Młody kierowca wylądował w szpitalu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa