W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pożar poszycia leśnego w Dobryninie [FOTO]

Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny PSP w Mielcu odebrał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Dobrynin, tuż przed przysiółkiem Ruda. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG nr. 1 w Mielcu, oraz zaalarmowane zostały jednostki : OSP KSRG Tuszyma oraz OSP KSRG Rzemień.

Pożarem objęte było poszycie leśne, około 10 arów. Jednostka OSP TUszyma podała dwa prądy wody w natarciu, jeden prąd wody podali strażacy z Rzemienia. Pożar został szybko opanowany przed rozprzestrzenieniem, i działania gaśnicze skupiły się na przelaniu ściółki leśnej wodą. Na miejsce dotarł także zastęp z JRG 1 Mielec. Siły i środki działające na miejscu były wystarczające. Pożar zlokalizowany był przy drodze gruntowej, była również napowietrzna linia elektroenergetyczna, a dalej ciągnąca się linia lasu.

Po przelaniu pogorzeliska wodą oraz sprawdzeniu przez dowódcę z JRG zgłosił on zakończenie działań dyżurnemu operacyjnemu SK KP PSP w Mielcu i zastępy powróciły do jednostek. Działania trwały 45 minut.

OSP Tuszyma – Krzysztof Mika

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa