Slider
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pożar samochodu osobowego

Dnia 2 grudnia 2017 roku po godzinie 13:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na terenie prywatnym w miejscowości Tuszyma.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia na miejsce zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25), a także zaalarmował naszą jednostkę OSP KSRG Tuszyma.

Po przybyciu do remizy strażaków i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu otrzymaliśmy informację o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma i niezwłocznie udaliśmy się pod wskazany adres od oficer dyżurnego zastępem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 6 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, dowódca zgłosił dyspozytorowi, że jesteśmy na miejscu oraz podał mu rozpoznanie z miejsca zdarzenia.

Na miejsce zastano samochód osobowy, który był zaparkowany w garażu, płonęło już wnętrze pojazdu. Prąd w garażu był już odłączony. Podano dwa prądy wody w natarciu, na miejsce dotarły zastępy z JRG 1 Mielec. Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego samochodu. Przed garażem ustawiono wentylator oddymiający, tak by budynek oddymić i móc wrak samochodu wyciągnąć na zewnątrz i prowadzić dalsze dogaszanie wnętrza pojazdu a także sprawdzić garaż.

Samochód został wyciągnięty przez wyciągarkę na zewnątrz, po czym z linii szybkiego natarcia podano pianę ciężka i został on dogaszony pianą. Na miejsce dotarł także patrol Policji, który prowadził swoje czynności. W wyniku pożaru samochodu w garażu nadpalone zostały znajdujące się w nim drewniane szafki oraz inne rzeczy, które zostały wyniesione na zewnątrz i przelane wodą. Działania zakończyły się po godzinie 15, dowódca zgłosił zakończenie działań oficerowi dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu i jednostki wróciły na koszary.

OSP Tuszyma

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja