W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pożar samochodu osobowego

Dnia 2 grudnia 2017 roku po godzinie 13:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na terenie prywatnym w miejscowości Tuszyma.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia na miejsce zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25), a także zaalarmował naszą jednostkę OSP KSRG Tuszyma.

Po przybyciu do remizy strażaków i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu otrzymaliśmy informację o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma i niezwłocznie udaliśmy się pod wskazany adres od oficer dyżurnego zastępem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 6 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, dowódca zgłosił dyspozytorowi, że jesteśmy na miejscu oraz podał mu rozpoznanie z miejsca zdarzenia.

Na miejsce zastano samochód osobowy, który był zaparkowany w garażu, płonęło już wnętrze pojazdu. Prąd w garażu był już odłączony. Podano dwa prądy wody w natarciu, na miejsce dotarły zastępy z JRG 1 Mielec. Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego samochodu. Przed garażem ustawiono wentylator oddymiający, tak by budynek oddymić i móc wrak samochodu wyciągnąć na zewnątrz i prowadzić dalsze dogaszanie wnętrza pojazdu a także sprawdzić garaż.

Samochód został wyciągnięty przez wyciągarkę na zewnątrz, po czym z linii szybkiego natarcia podano pianę ciężka i został on dogaszony pianą. Na miejsce dotarł także patrol Policji, który prowadził swoje czynności. W wyniku pożaru samochodu w garażu nadpalone zostały znajdujące się w nim drewniane szafki oraz inne rzeczy, które zostały wyniesione na zewnątrz i przelane wodą. Działania zakończyły się po godzinie 15, dowódca zgłosił zakończenie działań oficerowi dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu i jednostki wróciły na koszary.

OSP Tuszyma

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Kolejny wypadek na obwodnicy Mielca

Wiadomości Mielec

Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa