W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Pożegnanie Jerzego Dębickiego [FOTO]

Mielczanie pożegnali wczoraj Jerzego Dębickiego. Jego ostatniej drodze na mielecki Cmentarz parafialny towarzyszyli między innymi politycy, samorządowcy, organizacje paramilitarne i stowarzyszenia oraz liczni, mimo pandemii mielczanie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła msza święta odprawiona w mieleckiej Bazylice Mniejszej. Następnie kondukt pogrzebowy ruszył na Cmentarz Parafialny, gdzie śp. kpt. Jerzy Dębicki spoczął w rodzinnym grobowcu.

Chciałbym w imieniu nas tu zgromadzonych i wszystkich mieszkańców Podkarpacia powiedzieć skromne „DZIĘKUJEMY” za Pana życie, które było świadectwem umiłowania Ojczyzny, szacunkiem dla wolności i emanacją patriotyzmu – powiedział w swej pożegnalnej mowie Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Po uroczystościach pogrzebowych grupa mielczan spotkała się jeszcze na krótko przy Pomniku Armii Krajowej, by symbolicznie złożyć ostatnią wiązankę – w imieniu śp. Jerzego Dębickiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa