W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Materiały promocyjne

Pozwól dziecku taplać się w błocie [FOTO]

Pod takim hasłem już w tę sobotę odbędzie się pierwsza tego typu impreza w Mielcu.
„Błotny Dzień” to kraina nieskrępowanej zabawy i poznawania tego, co daje nam sama natura.

Od 2009 roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Błota- akcja zainicjowana przez Gillian McAuliffe z Australii i Bishnu Bhatta z Nepalu, którzy wspólnie dowiedli, jak dobroczynny i terapeutyczny wpływ na dzieci z różnych zakątków świata ma swobodna zabawa w błocie.
Błoto to doskonała zabawka sensoryczna pobudzająca zmysły i gwarantująca niezwykłe doznania.
W błocie zawarte są liczne mikroby, wzmacniające system odpornościowy człowieka, dlatego kontakt z błotem jest szczególnie ważny w przypadku małych dzieci.
Dotykanie błota to okazja do eksperymentowania i nauki nowych rzeczy, a przede wszystkim błoto daje nieograniczoną radość!

W sobotę także dzieci w Mielcu będą miały okazję swobodnie pobawić się w błotnych kałużach, wykazać się kreatywnością przygotowując i serwując swoim rodzicom znakomite potrawy przygotowane z błota, szyszek, czy trawy oraz rozwinąć zdolności manualne przygotowując biżuterię
i inne cudowności z naturalnych produktów.

Na miejscu serwowane będą także zdrowe przekąski- nie będzie tu żadnych lizaków, wat cukrowych, cukierków, ani batoników. W zamian za to można będzie skosztować prawdziwych proziaków z masłem, jagodzianek, pysznego kompotu, lemoniady i innych zdrowych pyszności.

Akcja ma na celu wsparcie dwuipółletniej Juleczki, która boryka się z wieloma schorzeniami, w tym z wrodzonym wodogłowiem oraz złożoną wadą rozwojową mózgu. Julia ma problemy ze wzrokiem, napięciem mięśniowym oraz epilepsją lekooporną. Ta mała, dzielna Wojowniczka potrzebuje naszego wsparcia i pomocy, aby móc dalej walczyć o swoje zdrowie. Wizyty u specjalistów, leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego niewielka cegiełka jako bilet wstępu na Błotny Piknik niech będzie naszym darem serca dla tej Małej Bohaterki.

Ponieważ impreza ma charakter pikniku zachęcamy, aby zabrać ze sobą koce lub leżaki,  można przynieść ze sobą foremki i inne zabawki. Po błotnej kąpieli przydadzą się także ręczniki.


Na piknik koniecznie ubierzmy dzieci w ciuch marki #NIESZKODA ☺


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Trendy w okularach korekcyjnych dla kobiet — co nosić w 2024 roku?

Wiadomości Mielec

Gotowi?? RUSZAMY! Pokaz kaskaderski!! [FOTO, VIDEO] 

Wiadomości Mielec

Oferta pracy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa