W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Praca od razu po szkole

Już od września Zespół Szkół Technicznych w Mielcu rozpocznie kształcenie mechaników lotniczych oraz monterów maszyn i urządzeń. Na uczniów czekają praktyki zawodowe w firmach R&G, Gardner oraz Linetech.

Przyszli mechanicy lotniczy będą szlifować umiejętności w technikum, a monterzy maszyn i urządzeń w nowo utworzonej szkole branżowej pierwszego stopnia. Odbędą od 300 do 450 godzin stażu zawodowego w firmach partnerskich. – Firmy zostały wyłonione w drodze konkursu.

Po zdiagnozowaniu rynku pracy przedstawiły młodzieży ofertę dającą największe szanse na zatrudnienie. Dzięki temu uczniowie będą mogli liczyć na pracę od razu po zakończeniu szkoły – ocenia wicestarosta Maria Napieracz, koordynatorka projektu.

Nazwa nowego projektu brzmi tak: „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim”. Będzie on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. – W piątek, 28 kwietnia, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

To kwota około 700 tys. złotych. Jeśli dostaniemy pieniądze, przeznaczymy je właśnie na praktyki u pracodawców oraz doposażenie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne – dodaje wicestarosta. Projekt zakłada również zdobywanie przez uczniów dodatkowych uprawień i kwalifikacji.

Uczniowie i ich rodzice już niedługo poznają szczegóły nowej oferty edukacyjnej ZST. – W tej sprawie planujemy specjalną konferencję. Pracodawcy opowiedzą o swoich firmach i możliwościach oferty dla uczniów. Zorganizujemy również wycieczkę do firm partnerskich – zdradza Mariusz Wojciechowski, dyrektor ZST. Wszystko wydarzy się na przełomie maja i czerwca. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie ZSE na ogólnopolskim konkursie Liga Młodych Logistyków

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa