W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Praca w Mielcu – fakty i mity

Jako, że możliwość aplikacji na różne stanowiska rozwija się z każdym dniem, to narasta sporo mitów dotyczących tego zjawiska. Nie mamy na myśli tylko i wyłącznie tego, że można oszukiwać potencjalnych pracodawców, ale i różnych, lekko mówiąc, dziwnych teorii. Postanowiliśmy rozprawić się z nimi poprzez publikację poniższego artykułu. Mamy nadzieję, że dzięki niemu znalezienie pracy w Mielcu będzie o wiele prostsze. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do jego lektury.

„W Mielcu ciężko o dobrą pracę”

Wychodząc z tego założenia, to wszędzie może być ciężko o dobrą pracę. Jasne, województwo podkarpackie na pewno nie jest najbardziej uprzemysłowionym regionem w naszym kraju, jednak nie zmienia to faktu, że można znaleźć tam dobrą pracę. Najlepiej do takiego podejścia pasowałoby stwierdzenie „dobrej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy”. Nie można każdego zadowolić. Trzeba powiedzieć, że w Mielcu można otrzymać pracę zarówno, jeżeli chodzi o zajęcia fizyczne, jak i też pracę umysłową.

Oczywistym jest fakt, że największe zapotrzebowanie jest na pracę fizyczną, jednak ten trend jest w całej Polsce, a być może i na całym świecie. Robotnicy czy też osoby, które są potrzebne do ciężkiej pracy fizycznej, zawsze będą bardzo chętnie poszukiwane. Na pewno poza granicami naszego kraju można znaleźć lepiej płatną pracę, która da zarobki może nawet i kilkukrotnie większe od tych obecnych w Polsce, jednak nie zawsze trzeba kierować aspektem finansowym. Liczy się również rodzina oraz bliskość ze znajomymi. Praca Mielec jest dostępna dla każdego, a zawsze można mieszkać w mieście w woj. podkarpackim, w którym jest trudniej o zatrudnienie.

„Mielec jest miastem, w którym dominują ogłoszenia z pracą fizyczną”

Owszem, jest to prawda. Na pewno nie jest to przyjemne dla osób, które liczą na pracę umysłową, jednak fakty są oczywiste – w Mielcu można głównie starać się o pracę fizyczną. Najczęściej poszukiwani są magazynierzy, jednak w dobie powstających stref ekonomicznych jak również sporych przedsiębiorstw, powstaje ich ogromna liczba, więc ktoś musi wykonywać te ciężkie prace fizyczne.

Jak już wspomnieliśmy, jest to prawda, jednak można też pokusić się o zatrudnienie jako specjalista ds. sprzedaży czy też przedstawiciel handlowy, więc osoby oczekujące na taką pracę z pewnością nie będą rozczarowane. Województwo podkarpackie na pewno charakteryzuje się innymi warunkami niż większe województwa, które są lepiej rozwinięte, ale też nie trzeba mieć kompleksów z tego tytułu. Pracę wykonuje się tak samo niezależnie od tego, czy wykonuje się ją w Mielcu czy też w Warszawie. Nie można zapominać o tym, że w Mielcu również można znaleźć pracę poza granicami naszego kraju, więc dla osób chcących zmienić swoje życie, może być to dobra alternatywa.

„Wszędzie dają pracę po znajomości”

Na takie stwierdzenie ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy to prawda, czy też nie. Często to stwierdzenie jest wykorzystywane do tego, że nie można znaleźć wymarzonej pracy i całą winę zrzucać na system. Owszem, czasem rzeczywiście zatrudniane są osoby, które mają niskie kompetencje, ale kogoś znają, natomiast jest wielu uczciwych pracodawców, którzy cenią sobie zdolności kandydatów. Do tego zagadnienia warto jednak podejść od innej strony. Trzeba nastawić się na to, aby być kandydatem, który jest odpowiednio wykwalifikowany i ma odpowiednie wykształcenie. Zawsze jest łatwo obciążyć niepowodzeniami innym, zamiast wziąć winę na siebie. Obecnie jest dużo kursów zawodowych, które wzmacniają kompetencje i w razie braku zatrudnienia, warto z nich skorzystać.

Materiał Partnera

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

2 komentarze

Ala 10 listopada 2021 (środa) at 15:45

Praca dla osoby prosto po studiach i kursach z malym doświadczeniem? Nierealne 😀
Nie oszukujmy się- Mielec bardziej się juz nie rozwinie, nowe duże firmy wolą inwestować w inne rejony, a jakość pracy na SSE zmieni się wraz z odejściem pracowników pracujących od początku stulecia.

Odpowiedz
AREK 10 listopada 2021 (środa) at 16:14

Oczywiście że praca załatwiana jest po znajomości np BRW pan kierownik Pieróg na najlepsze stanowiska powsadzał wszystkich swoich znajomych i rodzinę . Skończyły się czasy normalności wróciło łapówkarstwo , poplecznictwo.Nie wiew kto takiego gościa jak Pieróg zrobił kierownikiem .

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa