W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki w Mielcu [FOTO]

Niezwykłe spotkanie  odbyło się 18 października w sali widowiskowej SCK – Elżbieta Stanisława Janowska-Moniuszko (na zdjęciach po lewej stronie), prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki, naszego wybitnego kompozytora, twórcy opery narodowej , spotkała się z uczniami kilku mieleckich szkół (SP 2, SP3, SP 6 i SP 11).

Tematem spotkania była oczywiście biografia i twórczość Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Warto dodać, że 2019 rok został uchwałą Sejmu RP ogłoszony  Rokiem Moniuszkowskim.

Mielecka młodzież miała okazję posłuchać krewnej kompozytora, która opowiadała o pradziadku nie tylko jako o twórcy, lecz także jako o człowieku, członku rodziny. Wśród galerii postaci, które przedstawiała, byli potomkowie rodu Moniuszków, o których bohaterka spotkania miała encyklopedyczną wiedzę.

Znalazła też czas na rozmowę z mielecką młodzieżą. Elżbieta Moniuszko na pytania z sali odpowiadała wyczerpująco i serdecznie. Nic dziwnego, pani Elżbieta podkreślała, że najbardziej lubi spotkania z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie poprowadziła Angelika Fila.

Jesteśmy wzruszeni, że prapraprawnuczka naszego wielkiego rodaka gościła w Mielcu i że zgodziła się także na spotkanie z mieszkańcami Mielca, na które zapraszamy, a które odbędzie się w sobotę, 19 października o godz. 10 w sali widowiskowej DK.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi, dziękujemy też uczniom i nauczycielom za udział w naszym wydarzeniu, które odbyło się w ramach projektu Moniuszko-Mielec-Moniuszko.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019-Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa