W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prawie 100 tys. złotych uzyskał powiat na zdalną edukację

Powiat Mielecki pozyskał kwotę 99 524,00 zł w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Z  pozyskanych funduszy zostanie zakupione między innymi 26 laptopów, 11 tabletów z dostępem do internetu, słuchawki oraz sprzęt do oświetlenia i komplet mikrofonów, które będą wykorzystywane przy nagrywaniu lekcji.

Zakupiony sprzęt umożliwi uczniom i nauczycielom prowadzenie zdalnego nauczania – zwiększy zakres i możliwości przygotowywania materiałów dla uczniów oraz komunikacji z uczniami i rodzicami poprzez sieć Internet.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Dlatego też Powiat zawnioskował o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Wartość projektu: 99 524 zł w całości finansowany z Funduszy Europejskich.

DCIM\105GOPRO

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości