W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prawie 6 kilometrów nowych dróg

W ostatnich tygodniach w 10 miejscowościach gminy Radomyśl Wielki wykonane zostały nowe nawierzchnie asfaltowe dróg. W sumie kierowcy mogą korzystać z 5,6 km nowych dywaników asfaltowych, które kosztowały magistrat milion złotych. W pięciu wsiach powstały też nowe parkingi.

Gmina Radomyśl Wielki co roku poprawia stan infrastruktury drogowej. Także w tym roku . – Naszym priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Stąd inwestycje związane z wykonywaniem nawierzchni asfaltowych dróg, jak i budowa chodników.

Cieszy fakt, że w tym roku, dzięki oszczędnościom wykonaliśmy dużo więcej dywaników asfaltowych niż początkowo zakładaliśmy. A to nie koniec, bo w najbliższym czasie czeka nas jeszcze jedna duża inwestycja drogowa – mówi z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego Stanisław Lonczak.

Nowe nawierzchnie asfaltowe wraz z podbudową z kruszywa łamanego oraz utwardzeniem poboczy pojawiły się na drogach gminnych: Dulcza Mała – Zastawie na długości 400 m; Dulcza Wielka – Łęg na długości 550 m; Ruda – Zastawie na długości 1005 m; w Janowcu na p. Biernata na długości 320 m; w Dąbrówce Wisłockiej na p. Leśniowską na długości 205 m; w Partyni na p. Kołacza na długości 440 m; w Zgórsku koło stadionu na długości 220 m oraz na ul. Harcerskiej w Radomyślu Wielkim na długości 265 m.

 

W sumie nowe dywaniki asfaltowe pojawiły się na drogach o łącznej długości 3,4 km. Zamówienie, które realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM Tomasz Wojtas, obejmowało również wykonanie parkingów o nawierzchni asfaltowej w Dulczy Małej przy drodze gminnej na wysokości cmentarza o pow. 400 m2; w Dulczy Wielkiej przy drodze gminnej na wysokości kościoła o pow. 380 m2; oraz w Żarówce przed Szkołą Podstawową o pow. 1410 m2.

Cały koszt tych robót to 647 tysięcy złotych. Dodajmy, że nowe parkingi powstały także w Janowcu w sąsiedztwie kościoła i drogi gminnej prowadzącej na cmentarz (koszt 49 tys. zł) oraz w Zdziarcu w centrum miejscowości (42 tys. zł).

Na tym nie koniec.

 

Kolejne nakładki asfaltowe pojawiły się: w Radomyślu Wielkim w kierunku Niepublicznego Przedszkola „Akademia Małych Odkrywców” (180 m), w Janowcu na p. Biernata – przedłużenie (300 m), w Dulczy Wielkiej za kościołem w kierunku na p. Parkosza (180 m), w Partyni w kierunku na p. Wariasa (315 m), w Zdziarcu obok kościoła w kierunku ul. Zasowskiej w Radomyślu Wielkim (550 m), w Rudzie w kierunku p. Działo (550 m) i na drodze Podborze – Podlesie (112 m). W sumie jest to kolejne 2,2 km nowych odcinków dróg asfaltowych. Koszt tych robót wyniósł 356,5 tys. zł.

 

OxkNAuFUoDgMnSh_scale_980x220

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa