W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Premiera musicalu „Siostrzyczki” [FOTO, VIDEO]

Dziś na deskach sceny Samorządowego Centrum Kultury odbyła się premiera musicalu ”Siostrzyczki”.
Publiczność szczelnie wypełniła salę widowiskową SCK razem z balkonem a owacją na stojąco zakończył się ten wspaniały spektakl.

''Siostrzyczki” to kolejna po „Hakuna Matata – chwytaj dzień”, „Michael Jackson show” i ”W tym rok świąt nie będzie” propozycja musicalowa wyprodukowana przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu w reżyserii Anny Leszkiewicz.

Musical ”Siostrzyczki” inspirowany jest filmem pod tytułem ”Zakonnica w przebraniu” z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej.

Główną bohaterką jest Dorota piosenkarka z kasyna, przypadkiem staje się świadkiem morderstwa, którego sprawcą jest jej kochanek – gangster Wincenty. Gdy ten orientuje się, że Dorota może go zdemaskować, usiłuje ją zabić.

Główna bohaterka musi zniknąć. Policja proponuję, aby ukryła się w… klasztorze.

Pojawienie się kontrowersyjnej artystki wśród nobliwych sióstr wprowadza sporo zamieszania. 

Połączenie wybuchowego charakteru piosenkarki oraz zamiłowania do dobrej zabawy w konfrontacji z codziennością życia w klasztornych murach może przynieść nieoczekiwane niespodzianki.

Anna Leszkiewicz ma już na swoim koncie kilka niezwykle udanych spektakli musicalowych. Przygotowywała je z udziałem tancerek z zespołu „Flamingi”, który prowadzi w DK SCK, ale zawsze grono wykonawców poszerzała o talenty wyłowione podczas castingów. Tak powstały: „Się kręci Grease”, „Hakuna Matata – chwytaj dzień”, „Michael Jackson show”. W 2015 r. niezwykle spektakularny sukces odniósł jej musical „W tym roku świat nie będzie”, który podbił nie tylko mielecką publiczność, ale też widzów w kilku miastach Podkarpacia.

Na scenie zobaczymy 42 wykonawców w wieku od 13 do 70 lat.

Muzycznie spektakl oprawiła Małgorzata Pazdro. Ona także objęła opieką muzyczną wokalistów.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa