W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Premiera spektaklu ,,Ciotka” już w listopadzie

Akcja sztuki ,,Ciotka” rozgrywa się na wsi w czasach głębokiego PRL. Miejscowa rodzina wynajmuje stary dom letnikom z dzieckiem. To właśnie pojawienie się na posesji ,,lokatorów”, jak nazywają ich miejscowi, jest powodem wielu zaskakujących wydarzeń.

 Czy ,,lokatorzy” rzeczywiście są zamożnymi mieszczuchami spragnionymi wiejskich widoków? Czy głowa rodziny rzeczywiście jest profesorem – botanikiem na UJ, a jego wyprawy po zioła mają czysto naukowy charakter? Dlaczego jego żona tak lekko podchodzi do swoich obowiązków macierzyńskich, że tytułowa ciotka postanawia zajmować się maluchem w trosce o jego zdrowie?

Kogo omota sprytna letniczka i jakie nowiny przyniesie babka Dzwoniatko? Na odpowiedzi musimy poczekać do premiery ,,Ciotki”, na którą zapraszamy 5 listopada o godz. 17.30 do sali widowiskowej Domu Kultury SCK.
Sztuka Włodzimierza Kłaczyńskiego, znanego polskiego pisarza rodem z Mielca, została napisana specjalnie dla teatru ,,Rozmaitości”, a wyreżyserowała ją Jadwiga Klaus.
Obsada:
Ciotka Sabina – Barbara Stec
Babka Dzwoniatko – Joanna Kruszyńska
Ojciec – Andrzej Bryła
Matka – Maria Orłowska
Córka Zdzicha – Agnieszka Michna
Syn Pietrek – Maciej Błachowicz
Lokatorka – Barbara Jabłońska
Brodaty – Kamil Kosiba
Dziecko – Szymon Weryński
Jahończyk – Paweł Pazdan
Sufler –Genowefa Królikowska

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa