W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Premiera spektaklu „Magii”  w SCK [FOTO]

Za nami premiera spektaklu „Anka nie Andziula” w wykonaniu aktorek i aktorów Teatru „Magia” w reżyserii Jadwigi Klaus.

Inspiracją spektaklu „Anka nie Andziula” była powieść Lucy Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz film „Anna”. Ponad godzinny spektakl przeniósł publiczność do lat 70. i 80. XIX wieku. 

W rolę tytułowej Anki fantastycznie wcieliła się Nadia Gembal, ale brawa należą się także całej teatralnej ekipie, w składzie której wystąpili: Amelia Bizoń, Alicja Drop, Antek Hyjek, Natalia Kwiatkowska, Wojciech Mroczka, Giovanni Lambertucci, Jaśmina Michałowska, Michał Puzio, Marlena Szelest, Maja Smykla, Nadia Strokoń, Igor Tobiasz, Lena Wojda, Weronika Wójcik. Aktorzy Teatru „Magia” to młodzież mieleckich szkół podstawowych i średnich. W przedstawieniu w roli nauczyciela wystąpił Włoch Giovanni Lambertucci, uczeń z wymiany międzyszkolnej. Należą mu się słowa uznania zarówno za aktorstwo, jak i za to, że cała rola była w języku polskim, którego uczy się zaledwie od kilkunastu miesięcy. 

Pomysłodawczynią przedstawienia, scenarzystką oraz reżyserką sztuki była Jadwiga Klaus, która od lat pracuje z dziećmi na warsztatach teatralnych. Po spektaklu publiczność oklaskiwała ją wraz z aktorami teatru „Magia”, za co ona w imieniu zespołu dziękowała i nie szczędziła pochwał zarówno aktorom, jak i wszystkim, którzy pomagali przygotować występ. 

Spektakl miał elementy musicalowe. Młodzi ludzie śpiewali i tańczyli, do czego przygotowała ich instruktorka DK SCK Marzena Gawrońska. Scenografię zaprojektowała i wykonała plastyczka DK Małgorzata Zając-Waga, za światło i dźwięk odpowiadali: Dariusz Madej i Kazimierz Babiec, a swojej piosenki do spektaklu użyczył Tadeusz Wywrocki. 

Teatr „Magia” od 11 lat prowadzi edukację teatralną w Domu Kultury SCK w Mielcu. W tym czasie wystawił m. in.: „Piotrusia Pana”, „Księcia i żebraka”, „Szeherezadę”, „Konika Garbuska”, „Calineczkę”, „Krowę w kosmosie”. W czasie pandemii teatr nie mógł się zaprezentować na scenie, ale przygotował bajkę „Sara”, która została sfilmowana i była dostępna na kanale YouTube SCK. W ubiegłym roku teatr zaprezentował sztukę „Planeta GNU” inspirowaną scenariuszem Umberto Eco. 

Premiera „Anki, nie Andziuli” odbyła się 3 czerwca, ale Teatr „Magia” jeszcze w kolejnych dniach czerwca wystawia sztukę dla mieleckich szkół.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa