Slider

W Dniu Dziecka w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się premiera bajki „Szewczyk Dratewka”. Chorzelowska wersja „Szewczyka Dratewki”  to opowieść o młodym chłopcu, który na wiadomość o porwaniu  ślicznej królewny wyrusza  w świat, aby uwolnić ją z rąk straszliwego smoka.

 W swojej podróży spotyka Babę Jagę, która z wdzięczności za uszycie butów siedmiomilowych, pomaga Szewczykowi dotrzeć do jaskini smoka, uwolnić królewnę i powrócić z nią do zamku  na skale  z piernika, do Króla Gwoździka.

 Na widowni zebrali się najmłodsi mieszkańcy Chorzelowa i okolicznych miejscowości wraz z rodzicami,  aby wspólnie bawić się wraz z odtwórcami poszczególnych ról -Chorzelowską Grupą Teatralną i członkami ZPiT „Chorzelowiacy”.

W spektaklu zagrali : Kinga Halik, Małgorzata Głaz, Martyna Gaj, Kasia Stępień, Amelia Sala, Natalia Skiba, Krzysztof Jachyra, Kacper Kasprzak, Adrian Zięba, Mariusz Stępień, Wojtek Groele, Kuba Bąk, Łukasz Kumorek. Muzycznie opracował bajkę Michał Witek, który także akompaniował aktorom.

Scenografia to zasługa Anny Surowiec. Nad oświetleniem i nagłośnieniem czuwał Marcin Sasor.  Autorem scenariusza i reżyserem bajki była Bożena Telega.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider