W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezentacja kandydatów na Burmistrza Przecławia w dwóch odsłonach

Pora zaprezentować drugiego kandydata ubiegającego się o fotel burmistrza – RENATA SIEMBAB, lat 50, zam. w Kiełkowie, popierana przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie. Żona i matka.

Od początku lat 90. pracowała na różnych stanowiskach w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu, a od lutego 2017 roku pełni funkcję dyrektora PUP. Posiada 30. letnie doświadczenie zawodowe. Pełniła funkcje społeczne i obywatelskie w latach 2010-2014 jako radna w Gminie Przecław, oraz w latach 2014-2017 radnej powiatu mieleckiego.


Jej wizja rozwoju Gminy Przecław ujęta została w programie wyborczym, który prezentuję poniżej.
Jako przyszły burmistrz ma zamiar zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez nakłady na infrastrukturę drogową (modernizacja dróg, budowa chodników, oświetlenia ulicznego, melioracja rowów i zwiększenie połączeń autobusowych z Mielcem i Dębicą).
W zakresie ochrony środowiska zamierza propagować program rządowy „Czyste powietrze”, kontynuować rozwój kanalizacji sanitarnej, przyjrzeć się opłatom pobieranym przez Zakład Gospodarki Komunalnej w celu obniżenia ich wysokości.
Chce stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości poprzez ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą (punkt informacyjny), rozwój agroturystyki, stabilność podatków.
Planuje doposażyć i wyposażyć szkoły w pomoce naukowe, pozyskać środki na budowę żłobków i przedszkoli, nowych placów zabaw, bazy sportowej i siłowni plenerowych, wydłużyć czas pracy świetlic wiejskich i przedszkoli, nie zapominając o kreatywnym spędzaniu czasu przez seniorów.
Pani Siembab zależy na pobudzeniu aktywności obywatelskiej przejawiającej się w zwiększeniu aktywności społecznej, kulturalnej i sportowej, reaktywowaniu Misterium Męki Pańskiej i usprawnieniu funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Przecławiu – skłaniając się w stronę klienta.
Jej celem jest dbanie o mieszkańców i rozwój gminy. Zamierza w pełni realizować program nakreślony przez partię Prawo i Sprawiedliwość, z którą się identyfikuje.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa