W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Prezes PGE FKS Stali Mielec we władzach Fortuna 1 Ligi

We wtorek (16.07.2019) zostały wybrane nowe władze Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Nowym prezesem został Marcin Janicki, który zastąpił Martynę Pajączek. Wiceprezesem ligi został Jacek Orłowski.

Podczas wtorkowego walnego zgromadzenia Pierwszej Ligi Piłkarskiej nowym prezesem wybrany został Marcin Janicki, który od 2013 roku był wiceprezesem GKS GieKSa Katowice S.A, a w latach 2016 – 2019 pełnił funkcję prezesa w tym klubie. Ponadto Marcin Janicki od 2016 roku jest członkiem komisji ds. mediów i marketingu PZPN. Był związany także z agencjami marketingu sportowego Sportwin oraz KIWISPORT, jako wiceprezes zarządu agencji marketingowej KIWIGROUP współpracował z KKS Lech Poznań czy Ekstraklasa SA. Marcin Janicki za pracę na temat koncepcji modelu biznesu w klubach piłkarskich uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył także kurs UEFA CFM, który skupiał się na zagadnieniu zarządzania w futbolu.

Marcin Janicki zastąpił na tym stanowisku Martynę Pajączek, która pełniła funkcję prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej od 2016 roku. W tym czasie rozgrywki miały dwóch sponsorów tytularnych – najpierw firmę Nice Polska, a następnie od sezonu 2018/2019 firmę Fortuna online zakłady bukmacherskie. W tym czasie rozwinęła się także współpraca z telewizją Polsat Sport, która w każdej kolejce pokazuje dwa mecze na żywo. Dodatkowo, w poniedziałek nasz partner telewizyjny, również na żywo, emituje magazyn, w którym dziennikarze, eksperci i zaproszeni goście podsumowują weekendowe zmagania. Teraz Martyna Pajączek została przewodniczącą komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Obecnie pełni także funkcję prezesa Widzewa Łódź i nadal zasiada w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowym wiceprezesem wybrany został natomiast Jacek Orłowski, który od 2016 roku pełni także funkcję prezesa PGE FKS Stali Mielec. W tym czasie awansował ze Stalą Mielec na zaplecze polskiej piłki, gdzie mielecki zespół stał się silnym punktem rozgrywek. Jacek Orłowski jest także członkiem komisji ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich PZPN.

FKS Stal Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Handball Stal Mielec zwycięstwem zakończył sezon. Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzi lekkoatleci na Otwartych Mistrzostwach w Stalowej Woli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa