W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Prezes Związku Miast Polskich odwiedził Mielec [VIDEO]

Wczoraj w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego oraz prezesa Zygmunta Frankiewicza.

Przed posiedzeniem Zarządu Związku Miast Polskich, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Kusocińskiego 2 Senator Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP oraz prezydent Mielca wypowiedzieli się na spotkaniu z mediami. Wcześniej zarząd ZMP miejskim autobusem zwiedzał nasze miasto.

Związek Miast Polskich (ZMP) – organizacja samorządów miejskich powołana do opracowywania wspólnego stanowiska wobec rządu i promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą.

Organizacja powstała w roku 1917 i działała aż do wybuchu wojny w 1939 roku. Związek miał wpływ na proces legislacyjny, promował gospodarkę i kulturę miast. Prowadził działalność wydawniczą i szkoleniową oraz wymianę doświadczeń pomiędzy służbami miejskimi. Utrzymywał kontakty z podobnymi organizacjami w innych krajach.

Po II wojnie światowej działalność Związku Miast Polskich została uniemożliwiona. Po wyborach samorządowych w 1990 pojawiła się inicjatywa restytucji Związku. W styczniu 1991 w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbył się Kongres Restytucyjny. Za najpilniejsze zadania uznano wtedy: opracowanie programu budownictwa, regulację kwestii finansowych miast, gospodarkę gruntami miejskimi i obronę interesów miast.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa