W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Prezydent Jacek Wiśniewski spotkał się z uchodźcami z Ukrainy [FOTO]

W przedświąteczną środę 13 kwietnia w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się spotkanie władz miasta ze społecznością ukraińską, która uciekając przed wojną w swojej ojczyźnie, drugi dom znalazła w naszym mieście.

Były ciepłe słowa wsparcia i otuchy oraz życzenia, aby wojna za naszą wschodnią granicą jak najszybciej się skończyła. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoimi zastępcami Pawłem Pazdanem i Adriana Miłoś, składał także życzenia wielkanocne, zapraszając najmłodszych do udziału w integracyjnych warsztatach przygotowywania ozdób na wielkanocne stoły.

Na zakończenie spotkania ukraińskim uchodźcom rozdawano świąteczne upominki, których sponsorem była szwajcarska firma 3A Composites Mobility reprezentowana przez prezesa zarządu Jacka Lisa oraz Pawła Neumana – Dyrektora Finansowego. W pomoc uchodźcom zaangażowało się także terenowe koło Polskiego Związku Głuchych, którego przedstawicielem był prezes Andrzej Lis.

Po raz pierwszy miałem dziś okazję do bezpośredniego spotkania z tak liczną społecznością ukraińskich uchodźców, którzy schronienie przed wojenną zawieruchą znaleźli w Mielcu – powiedział Prezydent Jacek Wiśniewski dodając: -Krzepiącym i dającym nadzieję uczuciem było, że mimo tragizmu ich sytuacji życiowej, widząc wsparcie jakie otrzymują w naszym mieście od wszystkich ludzi dobrej woli, na ich twarzach można było dostrzec uśmiechy wdzięczności. Dziękuję wszystkim, którzy cały czas dokładają swoje cegiełki wsparcia dla naszego dzieła pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Obywatel. 14 kwietnia 2022 (czwartek) at 15:20

Przepraszam, ale gdzie są prezenty dla polskich ubogich dzieci… których nie brakuje w Naszej ojczyźnie ?!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa