W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Jacek Wiśniewski wręczył bon na szczepienie przeciwko pneumokokom


Ruszył program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ którzy są mieszkańcami Mielca.

Pierwszą mielczanką, która otrzymała bon zdrowotny była Pani Halina Olszewska!

Duża liczba chętnych osób, które w ostatnich dniach kontaktowały się z pracownikami mieleckiego magistratu, w celu otrzymania bonu na szczepienie przeciwko pneumokokom, to dowód, że program profilaktycznych szczepień był bardzo potrzebny. 

 Biorąc pod uwagę przedłużającą się sytuację epidemiczną w kraju i na świecie oraz sprzyjający zachorowalności okres, możliwość bezpłatnego zaszczepienie się przeciw pneumokokom stanowi istotny element zabezpieczenia zdrowia mieleckich seniorów.

Osoby powyżej 65. roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli.

Docelowo ze szczepienia będzie mogło skorzystać 200 osób rocznie.

Koszt zaszczepienia dwustu osób to 64 tysiące złotych, program realizowany będzie  przez 5 lat. Środki finansowe pochodzą z Gminy Miejskiej Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa