W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Kozdęba o zmianach w MKS. Szykuje się rewolucja?

O tym, że mieszkańcy Mielca mają problem z zanieczyszczeniem powietrza chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W czwartek 26 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa na ten temat. Podczas spotkania prezydent Daniel Kozdęba poruszył kwestię transportu w Mielcu.

Prezydent powiedział, że w chwili obecnej Miasto ubiega się o zakup nowych autobusów z ostrzejszymi normami emisji spalin. Oprócz tego Urząd Miejski prowadzi działania, mające na celu optymalizację linii MKS, których obecnie jest w Mielcu więcej, niż autobusów. Dzięki temu kursy mają stać się bardziej przyjazne dla mieszkańców.

– To musi zostać uregulowane. Przyczyną są zaniedbania, które funkcjonują w Mielcu już od co najmniej kilkunastu lat – powiedział Daniel Kozdęba.

Prezydent podkreślił również, że Miasto zrobiło już pierwszy krok w celu obniżenia cen biletów dla wychowanków mieleckich szkół. Obecnie trwają analizy finansowe, dzięki którym grupa ta ma zostać rozszerzona o młodzież.

Temat Miejskiej Komunikacji Autobusowej zostanie w przyszłości szerzej omówiony na zapowiedzianej przez prezydenta konferencji prasowej, o której zapewne Państwa poinformujemy.

 

 

 

 

Zobacz też...