W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba przekazał sprzęt policji wartości 10 tysięcy złotych

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu insp. Andrzej Świder spotkał się z Prezydentem Miasta Mielca Danielem Kozdębą, który przekazał sprzęt policyjny w postaci fotopułapki, lornetki, latarek, narkotesterów oraz kilkaset upominków dla dzieci. Spotkanie było podsumowaniem współpracy z mieleckim magistratem, który corocznie wspiera ustawowe zadania Policji.

Od kilku lat samorządowe władze Mielca wspierają działalność prewencyjną mieleckich funkcjonariuszy m.in. poprzez zakup sprzętu policyjnego, służącego przeciwdziałaniu narkomanii oraz upominków dla dzieci, które uatrakcyjniają spotkania policjantów z młodzieżą podczas działań profilaktycznych.

Dziękując za wsparcie Prezydentowi Mielca, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu inspektor Andrzej Świder podkreślił, że nowy sprzęt przyczyni się do wydajniejszej pracy mieleckich funkcjonariuszy, a materiały informacyjno-promocyjne z pewnością sprawią, że najmłodszym mielczanom wizyta policjanta w szkole lub w przedszkolu na dłużej zapadnie w pamięć. Opaski odblaskowe, breloczki oraz balony będą wykorzystywane w czasie wizyt policjantów w szkołach i przedszkolach oraz podczas imprez plenerowych, w których udział biorą funkcjonariusze zaangażowani w pracę profilaktyczną.

Wartość przekazanych przedmiotów, to kwota sięgająca 10 tysięcy złotych, które pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii prowadzonego przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu.

 

kpp 

u8u8 

Zobacz też...