W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Mielca poleci do USA

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski w związku z uczestnictwem w prestiżowym programie wymiany zawodowo-kulturowej Departamentu Stanu, został zaproszony do USA, gdzie wraz z jedenastoma innymi samorządowcami będzie reprezentować Polskę podczas International Visitor Leadreship Program.

W programie wizyty znajdują się panele dyskusyjne, wykłady oraz prelekcje poświęcone systemowi federalnemu rządu USA czy społeczeństwu obywatelskiemu. Starannie przygotowane wizyty studyjne poświęcone będą także tematyce zwalczania dyskryminacji i promowania dialogu społecznego. Prezydent Mielca weźmie udział w konferencji prezydentów USA, będzie to okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.

Wykłady poświęcone będą także takim tematom jak: przejrzystość w rządzie, prawa człowieka, demokracja integracyjna, równość edukacyjna, reforma podatkowa, zaangażowanie obywateli w podejmowanie decyzji oraz w tworzenie polityki, czynniki wpływające na wzrost zatrudnienia w regionie.

International Visitor Leadreship Program administrowany jest przez Departament Stanu  w Waszyngtonie we współpracy z amerykańską misją w Polsce. Celem programu jest ułatwienie kontaktów z kluczowymi osobami pełniącymi analogiczne funkcje w instytucjach partnerskich. Prowadzącymi wykłady oraz spotkania są amerykańscy liderzy w poszczególnych dziedzianch. Wizyta w USA obejmuje szereg spotkań i wizyt w organizacjach rządowych i pozarządowych, instytucjach, placówkach edukacyjnych oraz kulturalnych.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa