W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Mielca weźmie udział w prestiżowym programie Departamentu Stanu w Waszyngtonie

Prezydent Miasta Mielca został zaproszony do prestiżowego programu International Visitor Leadership Program on Demand.

Program ten został przygotowany przez Ambasadę USA. Wraz z Prezydentem Mielca, do udziału w programie zostało zaproszonych 12 osób z całej Polski. Wczoraj (16 października) Prezydent Jacek Wiśniewski wraz z innymi uczestnikami programu – Prezydentem Zawiercia Łukaszem Konarskim oraz Burmistrzem Jawora Emiliana Berą spotkali się z Konsulem Generalnym Patrickiem T. Slowinskim.

Celem spotkania było omówienie projektu „Encouraging Civil Dialogue for Civic Society”, który administrowany jest przez Departament Stanu w Waszyngtonie. Założeniem projektu jest ułatwienie kontaktów z kluczowymi osobami pełniącymi analogiczne funkcje w instytucjach partnerskich, zapewnienie lepszego zrozumienia amerykańskiego społeczeństwa, a także pogłębienie wiedzy na temat Polski wśród Amerykanów.

Program ten został ustanowiony w 1940 roku i od tego czasu ponad dwieście tysięcy przyszłych liderów poszerzyło swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa