W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Prezydent Polski objął patronat nad Dożynkami Powiatu Mieleckiego

Powiat Mielecki włączył się w program Dożynek 2016 pod Patronatem Narodowym Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad uroczystościami dożynkowymi, organizowanymi w całym kraju. Głowa państwa tym samym patronować będzie uroczystościom dożynkowym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Mielcu.

W liście, wystosowanym do organizatorów i uczestników uroczystości dożynkowych, prezydent napisał: „Z okazji święta plonów składam polskim rolnikom wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności za całoroczny, codzienny trud. Jako Prezydent Rzeczypospolitej chcę podkreślić znaczenie rolnictwa dla gospodarki narodowej oraz bezpieczeństwa naszego państwa i społeczeństwa.

Pragnę też uhonorować wielkie zasługi historyczne i współczesne – mieszkańców wsi dla naszej Ojczyzny i wszystkich rodaków”.

 

„Polska wieś jest dowodem na to, że intensywna modernizacja nie stanowi zagrożenia dla tradycji. Przemiany gospodarcze nie osłabiły religijności rolników ani serdecznej troski o ziemię i przyrodę ojczystą” – czytamy dalej.

 

List od Prezydenta RP w całości zostanie odczytany podczas Dożynek Powiatu Mieleckiego, które odbędą się 4 września na terenach zielonych przy ul. Rzecznej.

 

14067753_1139991136062735_5207688934398648712_o

 

unnamed (1)

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ostatni mecz w Mielcu zwyciężają nasi Czeczeńcy. Handball Stal Mielec – MKS Wieluń 28:20 [FOTO VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa