W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał specjalną nagrodę Podkarpaciu

Tradycyjnie podczas gali Nagrody Gospodarczej Prezydenta przyznawana jest nagroda specjalna. W tym roku otrzymało ją Województwo Podkarpackie, a Prezydent docenił innowacyjny charakter naszego regionu oraz ofiarną pomoc jaką mieszkańcy województwa nieśli swoim sąsiadom z Ukrainy.

Statuetkę z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, a zgromadzona publiczność doceniła to wyróżnienie oklaskami na stojąco.

Nagroda specjalna za tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości innowacji w dziedzinach lotnictwa i kosmonautyki, informacji i telekomunikacji, motoryzacji i jakości życia. Za wiele pilotażowych aktywności, a także jako docenienie mieszkańców, organów administracji rządowej i samorządowej za pomoc Ukrainie na bezprecedensową skalę  – usłyszeliśmy w uzasadnieniu.

Nagrodę odebraliśmy z panią wojewodą, ale to wyróżnienie dla całego województwa przede wszystkim za ofiarną i bezinteresowną pomoc jaką nasi mieszkańcy spontanicznie udzielali i wciąż udzielają Ukraińcom. Jesteśmy bardzo miło i pozytywnie zaskoczeni przyznaniem tej nagrody. Od lat znajdujemy się w czołówce innowacyjnych województw. Mamy kreatywnych przedsiębiorców, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań, sięgają po dofinasowania, a ostatni festiwal start-upów tylko to potwierdził – powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.   

Wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta znalazły przedsiębiorstwa z Podkarpacia: w kategorii „Lider MŚP” – firma Cadway – Automotive z Jasionki, która zajmuje się projektowaniem elementów nadwozi samochodowych oraz Huta Stalowa Wola w kategorii „Badania+Rozwój”.   

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełensky w trakcie wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie podpisał dekret w sprawie nadania Rzeszowowi honorowego tytułu Miasta-Ratownika. Dziś tytuł ten Prezydent RP przekazał na ręce Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa