W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden na Podkarpaciu

Prezydent USA przyleciał spotkać się z amerykańskimi żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division), którzy stacjonują na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie i w Mielcu, a także z przedstawicielami organizacji niosących pomoc humanitarną.

Miejscem spotkania z żołnierzami było Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena, w którym od ponad miesiąca przebywają Amerykanie. Były to sympatyczne i bardzo luźne rozmowy, a Joe Biden zjadł ze swoimi żołnierzami pizzę.

Na lotnisku z kolei Joe Biden oraz amerykański sekretarz stanu Antony Blinkem spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent USA kurtuazyjnie przywitał się również z gospodarzami regionu wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem Władysławem Ortylem. Z Rzeszowa prezydent Stanów Zjednoczonych udał się do Warszawy. Jutro druga część wizyty w tym oficjalne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Autor tekstu: Tomasz Leyko

Biuro Prasowe UMWP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

W Mielcu powstanie ośrodek szkoleniowy BCU, który będzie współpracował z uczelniami wyższymi

Wiadomości Mielec

Sukces Karoliny uczennicy z Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Potrącenie rowerzystki na ul. P. Skargi w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa