W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Prezydent Wiśniewski przyznał stypendia sportowe

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego przyznane zostały miesięczne stypendia sportowe na pierwsze i drugie półrocze 2021 roku, które otrzymywać będą reprezentanci mieleckich klubów sportowych.

Jest to kontynuacja wsparcia magistratu dla najlepszych sportowców, reprezentantów Polski, medalistów  mistrzostw Polski oraz dla zawodniczek i zawodników mieleckich drużyn występujących w rozgrywkach drużynowych na szczeblu centralnym.

Aktualnie miasto Mielec może poszczycić się aż dwoma zespołami występującymi na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – to piłkarze nożni FKS Stali Mielec S.A. grający w Ekstraklasie S.A. oraz szczypiorniści SPR Stal Mielec S.A. występujący w PGNiG Superlidze piłki ręcznej. Ponadto na drugim szczeblu rozgrywkowym w I lidze występują  siatkarki SPS Stali Mielec oraz drużyna futsalu KF Stal Mielec.

Wśród beneficjentów miejskiego wsparcia dla przedstawicieli sportów indywidualnych są zarówno nasi olimpijczycy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Rafał Augustyn i Katarzyna Zdziebło jak i szerokie grono utalentowanej młodzieży, której w mieleckich klubach sportowych nie brakuje. Są to m.in. pływacy, szermierze, lekkoatleci, modelarze i przedstawiciele sportów walki.

O przyznanie stypendium dla zawodniczek i zawodników do komisji stypendialnej powołanej przez Prezydenta wnioskują poszczególne kluby sportowe, które wskazują ilość zawodników i wielkość stypendium dla konkretnej osoby.

W pierwszym półroczu 2021 roku największą kwotą na stypendia będzie dysponował piłkarski FKS, który co miesiąc 91 660 zł. będzie dzielił na 20 zawodników. SPR kwotę 88 250 zł. co miesiąc podzieli na 16 zawodników, SPS siatkówki kobiet otrzyma 29 250 zł. miesięcznie na 11 zawodniczek, a lekkoatletyczny LKS kwotę 14 165 zł. rozdysponuje co miesiąc dla 19 osób.

Miesięczne wsparcie stypendialne dla pozostałych klubów przedstawia się następująco: UKS Ikar (pływanie) – 2550 zł., Leonardo (modelarstwo kosmiczne) – 1900 zł., Ultrafan (biegi górskie) – 2000 zł., Gryf  (szermierka) – 1100 zł., MSML (modelarstwo lotnicze) – 350 zł., Iryda (boks) – 200 zł., Pro Vis (sporty walki) – 2 300 zł., KF Stal (futsal) – 3330 zł. i PTG Sokół (szermierka) – 200 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa