W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Problem bezrobocia znika w Powiecie Mieleckim!

Stopa bezrobocia w powiecie mieleckim wynosi zaledwie 6,8% – to jeden z najlepszych wskaźników w całym województwie podkarpackim.

4180 osób – to najnowsza liczba zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. – To o ponad 1800 osób mniej niż rok temu. Bezrobocie, w ostatnich 12 miesiącach, spadło o ponad 30% – informuje Renata Siembab, dyrektor mieleckiego pośredniaka. Dodaje, że sytuacja jest równie dobra w całym powiecie. Liczba osób bez pracy zmniejszyła się we wszystkich gminach, a w samym Mielcu – po raz pierwszy od 26 lat – spadła poniżej 2000.

Mielecki urząd bez przerwy aktywizuje bezrobotnych. Już dziś na pomoc osobom poszukującym zatrudnienia, zagwarantowano prawie 18 milionów złotych. To nie kończy oczywiście pozyskiwania kolejnych funduszy. – Złożony został wniosek na kwotę ponad 2,3 mln złotych z przeznaczeniem na pomoc osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenach wiejskich.

Realizowane są programy finansowane nie tylko ze środków krajowych, ale również z funduszy unijnych – w tym projekt konkursowy „Przygotowani do pracy” skierowany do osób powyżej 29 roku życia. Uczestnicy projektu mogą wybrać jedną z dwóch ścieżek rozwoju zawodowego, szkoleń oraz staży zawodowych. Budżet projektu to ponad 1,3 mln złotych – przekazuje Renata Siembab.

Urząd pracy szacuje, że łącznie z różnych form wsparcia – staży, szkoleń, bonów zasiedleniowych, dotacji na założenie własnej firmy oraz dofinansowanych miejsc pracy – skorzysta w tym roku około 2500 osób.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa