W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Problemy samorządów, które posiadały rachunki w PBS

Wojewoda podkarpacki deklaruje pomoc poszkodowanym samorządom i instytucjom posiadającym rachunki w PBS

W związku z sytuacją związaną z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym. Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl wydał oświadczenie w tej sprawie.

OŚWIADCZENIE WS. SYTUACJI PODKARPACKIEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO

Zarząd Województwa z niepokojem przyjął informacje o problemach i zawieszeniu działalności Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Przymusowa restrukturyzacja, którą prowadzi Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza pieniądze zgromadzone na kontach banku przez osoby prywatne.

Informujemy, że Samorząd Województwa Podkarpackiego nie miał rachunków bankowych w Podkarpackim Banku Spółdzielczym. Rachunki takie miały założone tam niektóre jednostki podległe samorządowi województwa posiadające osobowość prawną. 

Bardzo dokładnie monitorujemy wszystkie informacje, doniesienia dotyczące zaistniałej sytuacji. Analizujemy też jej prawne uwarunkowania. Restrukturyzacja dotyczy w dużej mierze pieniędzy beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. 

Sprawą zainteresowała się już wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która deklaruje pomoc poszkodowanym samorządom i instytucjom. Także Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach swoich kompetencji będzie wspierał te działania.        


Kolejka pod siedzibą główną banku (eSanok.pl, Esanok.pl)
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa