W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Problemy z dostawą wody w Gminie Mielec [VIDEO]

W związku wyłączeniami wody w miejscowościach Gminy Mielec Wójt Gminy Mielec Józef piątek wydał komunikat w tej sprawie.

Komunikat w sprawie przerw w dostawie wody

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mielec

W związku z ograniczeniami dostaw wody dla miejscowości Rzędzianowice, Wola Mielecka, Podleszany, Rydzów, Książnice, Boża Wola, Goleszów ze Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Rzędzianowicach po raz kolejny zwracam się z apelem o cierpliwość, wyrozumiałość i oszczędne korzystanie z wody.

Od stycznia bieżącego roku prowadzona jest modernizacja SUW Rzędzianowice, która docelowo ma zwiększyć wydajność stacji z 60 do 90 m3/h. Od tego czasu działa stacja tymczasowa, która uzdatnia wodę dla mieszkańców. Obecnie prowadzone prace na SUW dobiegają końca. Jest gotowy nowy układ technologiczny, który ma usprawnić cały proces uzdatniania wody w tym poprawę jej jakości a co najważniejsze zwiększy się wydajność stacji. Aby to zafunkcjonowało  musi przejść próby, testy, które obecnie się odbywają.

Niestety tak się złożyło, że w ostatnich dniach nastąpił drastyczny skok temperatury (susza) co spowodowało dwukrotne zapotrzebowanie na wodę i niestety stacja tymczasowa tego nie zagwarantuje. Trudno także w komunikatach GZGK sprecyzować godziny braku wody bo rozbiór jest dynamiczny a niski poziom wody  w zbiornikach automatycznie powoduje wyłącznie się pomp.

Dlatego robimy wszystko, aby jak najszybciej nowy układ technologiczny uzyskał jakościowe parametry wody i nowa stacja zaczęła w pełni funkcjonować.

Pragnę nadmienić, że stacja, która od lat nie była modernizowana zaopatruje w wodę pitną 7 miejscowości a rok w rok przybywa nowych gospodarstw i drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowe ilości wody. Dlatego też pilnie dokonujemy modernizacji SUW, aby móc ciągle i bezpiecznie dostarczać ludziom wodę.

Jednocześnie przypominam, że tego trudnego zadania nie podejmowały poprzednie władze Gminy Mielec, które dziś z taką łatwością krytykują publicznie nasze działania.

Dlatego jeszcze raz proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, oraz powściągliwość od zbędnych komentarzy w związku z zaistniałą sytuacją ograniczeń wody.

Liczymy na to, że w najbliższych dniach wszystko wróci do normy i przez najbliższe lata nie będzie problemu z ciągłością dostaw wody.

Wójt Gminy Mielec
Józef Piątek

YouTube player

fot. Zbigniew Wicherski 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa