W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Prof. Władysław Szafer na nowo zawita na mieleckich murach

Stowarzyszenie Odrodzony Mielec powołane do życia przez Grzegorza Ziomka dzięki zdobytym funduszom i pomocy sponsorów tworzy murale na garażach znajdujących się na os. Smoczka. Grafiki dotyczące lotniczej historii Mielca są niemal gotowe, ale to nie koniec. Jak podkreślają uczestnicy przedsięwzięcia, kolejnym krokiem będzie przeniesienie wizerunku prof. Szafera na niemalowane dotąd ściany garaży.

 

ziomek

 

W tym celu grupa około 20 osób zebrała się w środowe popołudnie – młodsi i trochę dojrzalsi obywatele miasta przygotowywali grunt dla artysty-malarza – Wojciecha Rokosza malując ściany na biało. Grafika jednak nie tylko ma zostać przeniesiona, będzie również rozbudowana i wzbogacona o tekst dotyczący profesora. Połowa ścian została już pomalowana, brakujące kawałki będą uzupełniane w przyszłym tygodniu, a zakończenie całości projektu zaplanowane jest na koniec wakacji.

 ggg

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa