W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Profilaktyczne spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą

Mieleccy policjanci, przestrzegając obowiązujących obostrzeń, realizują główne założenia programów profilaktycznych. W związku z panującą zimową aurą i zbliżającymi się feriami, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, w celu zadbania o ich bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Na zajęciach online omawiają z młodzieżą tematykę związaną z nieodpowiednim zachowaniem w sieci.

Okres zbliżających się ferii zimowych to czas, z którym wiąże się większa możliwość wystąpienia zagrożeń, jak utonięcia i urazy, związane z niezachowaniem należytej ostrożności w trakcie zabaw na lodzie i śniegu. Jest to także czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. W związku z tym, policjanci spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej oraz w Szkole Podstawowej w Brniu Osuchowskim. Mówiąc o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dzielnicowi podczas spotkania wręczyli najmłodszym elementy odblaskowe w postaci opasek.

Dla starszych uczniów policjanci prowadzą zajęcia online. Za pośrednictwem Internetu omawiają z młodzieżą tematykę związaną z nieodpowiednim zachowaniem w sieci, w tym anonimowym obrażaniu osób. Przedstawiają także konsekwencje łamania przepisów prawa, takich jak znieważenie czy kierowanie gróźb karalnych pod adresem innej osoby.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa