W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Zapraszamy na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku. 

Uroczystości niepodległościowe tradycyjnie rozpoczną się o godz. 10 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej św. Mateusza. Następnie przed kościołem uformuje się pochód, który przejdzie przez Stare Miasto aż pod Pomnik Wolności. Część obchodów przed pomnikiem obejmie: występ orkiestry, hymn państwowy, powitanie gości, występy artystyczne o Ojczyźnie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, złożenie kwiatów przez delegacje i paradę sztandarów.

Mieleckim obchodom 99. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyć będzie kilka dodatkowych imprez o charakterze patriotycznym, kulturalnym i sportowym. Znajdą się wśród nich: Dyktando Niepodległościowe i wernisaż wystawy „Mistrz i uczeń. Malczewski i Hofman” (9 listopada); posadzenie Dębu Niepodległości przy II LO, finał II edycji „Pieczęci Zasług Obywatelskich” i koncert „Śpiewajmy o Polsce. 100 pieśni i piosenek na 100-lecie odzyskania Niepodległości” (10 listopada), a także: finał XIII Zawodów Pływackich z okazji Święta Niepodległości oraz Koncert Niepodległościowy w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej (11 listopada). 

Uroczystości współorganizuje Urząd Miejski w Mielcu i Starostwo Powiatowe w Mielcu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa