W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Program uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Zapraszamy mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego do udziału w tegorocznych obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Z okazji 232. Rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Mielcu odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze zarówno patriotycznym, jak i kulturalnym.

Pierwszymi zwiastunami majowego święta będą trzeciomajowe pobudki z Mielecką Orkiestrą Dętą SCK, która z krótkimi występami pojawi się w środowy poranek na Placu Armii Krajowej (godz. 8.00), a następnie na Osiedlu Smoczka, na Osiedlu Lotników i na rynku starego miasta.

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godz. 9.30 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Po mszy uformowany pochód przejdzie z ulicy Kościuszki pod Pomnik Wolności, gdzie po krótkim programie artystycznym z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej i Chóru Melodia przed pomnikiem złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Imprezy towarzyszące rozpoczną się od zaplanowanego na niedzielę 30 kwietnia (godz.17.30) koncertu plenerowego ZPiT Rzeszowiacy na Górce Cyranowskiej. Z kolei w dniu 3 maja o godzinie 17.00 przed kościołem pw. św. Marka nad Wisłoką w ramach „Muzycznej Majówki” wystąpi z koncertem Big Mielec Band.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa