W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Programu Ochrony Środowiska dla miasta Mielca

Magistrat zaprasza do udziału w spotkaniu otwartym w sprawie projektu dokumentu „Programu Ochrony Środowiska dla miasta Mielca na lata 2022-2025 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2026-2029” oraz programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Prezydent miasta Mielca serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w otwartym spotkaniu w sprawie projektu dokumentu „Programu Ochrony Środowiska dla miasta Mielca na lata 2022-2025 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2026-2029”. Dokument ten jest podstawowym narzędziem prowadzenia polityki ochrony środowiska na terenie miasta Mielca.

Opracowanie jakim jest Program ochrony środowiska określa politykę środowiskową, a także wyznacza cele i zadania środowiskowe, które odnoszą się do aspektów środowiskowych, usystematyzowanych według priorytetów.

Struktura opracowania obejmuje omówienie kierunków ochrony środowiska na terenie miasta Mielca w odniesieniu m.in. do ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami, ochrony powierzchni ziemi i gleb, ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej.

Celem spotkania jest poznanie opinii mieszkańców na temat projektu dokumentu oraz zebranie uwag od zainteresowanych interesariuszy. Proces ten pozwala na współuczestnictwo i zaangażowanie mieszkańców w prace nad dokumentami strategicznymi.

Otwarte spotkanie odbędzie się online w dniu
9 grudnia 2021 r. o godzinie 16:00

Kliknij tutaj aby przyłączyć się do spotkania online

Z projektem dokumentu można się również zapoznać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Mielcu pod linkiem poniżej:

https://mielec.bip.gov.pl/obwieszczenia/obwieszczenie-o-wylozeniu-projektu-dokumentu.html

W ramach bloku tematycznego „Czyste Powietrze” zostaną przedstawione możliwości i rozwiązania, wynikające z programu oraz zostaną wskazane kierunki działań w celu uzyskania dofinansowania do poszczególnych inwestycji, wspierających ograniczenie niskiej emisji z budynków jednorodzinnych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu w sprawie projektu Programu Ochrony Środowiska dla miasta Mielca na lata 2022-2025 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2026-2029” oraz programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa